10 urodziny na sportowo – I BIEG Urodzinowy Bianki

Każda okazja jest dobra, by się poruszać. A 10 urodziny dziecka tym bardziej. Pełna dziesiątka to także mobilizacja, by wykombinować coś wyjątkowego. Inspiracją do zorganizowania urodzin były słowa mojej córki: „A może chociaż tort mi zrobicie z biegaczką?”. I od tego się zaczęło. Urodziny w wakacje mają swoje plusy i minusy. U nas wakacje to czas wyjazdów i dziecko zdążyło już się przyzwyczaić do braku prawdziwych urodzin. Ale w tym roku było inaczej i to z wielką pompą.

Stadion Golęcin w Poznaniu – miejsce z możliwościami

Stadion Golęcin w Poznaniu okazał się świetnym miejscem na zorganizowanie sportowych urodzin. Mamy piękny obiekt lekkoatletyczny, położony w otoczeniu lasów i jeziora. Na co dzień służy wszystkim biegaczom i lekkoatletom do trenowania. Tym razem wykorzystaliśmy nasz stadion do uczczenia pełnej dziesiątki naszej córki Bianki.

Trening lekkoatletyczny – zabawa na całego

Piątkowe popołudnie spędziliśmy na intensywnej zabawie w gronie znajomych. Na dzieci jak i na dorosłych czekało sporo atrakcji. Pierwszą z nich był trening lekkoatletyczny, który poprowadził trener Piotr Maruszewski z MaliAtleci.pl. Dzieci były zachwycone! Była muzyka, uśmiechy, zabawa, a nawet tańce. Dzieci uwolniły też stopy z butów, więc klimat był bardzo wakacyjny. Wraz ze swoim trenerem Panem Piotrem odwiedziła nas również Pani Karolina Kołeczek – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach płotkarskich. Autografy zostały rozdane, zdjęcia na pamiątkę zrobione.

I BIEG Urodzinowy Bianki

Był tort z biegaczką, to i nie mogło zabraknąć też zawodów w bieganiu. W szranki stanęły nie tylko dzieciaki, ale także dorośli. „I BIEG Urodzinowy Bianki” był atrakcją wieczoru. 400m pokonali wszyscy, nawet Ci którzy z bieganiem nie mieli do tej pory do czynienia. Wszyscy zdrowi dotarli do mety. Każdy na pamiątkę otrzymał medal, a zwycięzcy, wśród dziewcząt i chłopców, puchary.

Rozbijanie piniaty – zawsze na czasie

Po bieganiu przyszedł czas na wesołe rozbijanie piniaty. Tu dzieciaki się nieźle namęczyły. Dziesięć warstw gazet i kleju to chyba za dużo, ale po kilkudziesięciu minutach się udało! Dzieci wciągnęły półtora kilo cukierków jak odkurzacz. Miały przy tym dużo zabawy i radości.

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym za miłą zabawę! Jak solenizantka będzie biegać za rok, to do zobaczenia na II edycji biegu, chyba, że wymyśli sobie, że zostanie drugą Marią Skłodowską-Curie lub Coco Chanel to spotkamy się w innej „aranżacji”, na pokazach doświadczeń chemicznych lub na pokazie mody 😉

Podziękowania ślemy:
Za ciekawe zabawy treningowe Panu Piotrowi Maruszewskiemu z maliatleci.pl oraz Pani Karolinie Kołeczek.
Za możliwość zorganizowania urodzin na stadionie Pani Katarzynie Mikołajczak z POSiR
Za pięknie wykonane medale Panu Romanowi Jagielskiemu z jagi.pl
Za szybkie i precyzyjne wykonanie pucharów firmie avic.pl
Za pyszny catering i dostawę na czas marchewkowepole.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *